Лист №324 від 10.12.2018р., щодо оплати праці працівникові який відпрацював день і ввечері отримав листок непрацездатності

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає роз’яснення щодо оплати праці працівникові який відпрацював день і ввечері отримав листок непрацездатності.

ФССУ у листі від 10.09.2018 р. № 6-14/Н-1231з-1589 надав роз’яснення щодо призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Якщо застрахована особа не виявила бажання отримати листок непрацездатності з наступного робочого дня (листок непрацездатності працівнику виданий після закінчення робочого дня), тимчасова непрацездатність у застрахованої особи розпочинається із дня видачі листка непрацездатності (установлення тимчасової непрацездатності), тобто перший день непрацездатності співпадає з відпрацьованим робітником днем.

У такому разі допомога по тимчасовій непрацездатності застрахованій особі надається з другого дня тимчасової непрацездатності у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати, оскільки в перший день страхового випадку працівником відпрацьовано повний робочий день згідно з графіком його роботи, за який йому повинна бути нарахована заробітна плата. Водночас відлік календарних днів тимчасової непрацездатності (перших п’ять календарних днів за рахунок коштів роботодавця) починається з дати видачі листка непрацездатності.

Окрім того, фахівці ФССУ завважили: листки непрацездатності, які видані та оформлені з порушенням вимог відповідних нормативно-правових актів, мають бути повернуті до закладів охорони здоров’я, якими вони були видані, для внесення необхідних виправлень. Лише після цього комісія із соціального страхування може прийняти рішення про призначення або відмову в призначенні матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Голова МК профспілки                                                    О. Дзюба

Tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.