Лист № 42 від 24.02.2021р., надсилає інформацію щодо доплати медичним працівникам закладів освіти за роботу у несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 67 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів освіти».

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо доплати медичним працівникам закладів освіти за роботу у несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 № 67 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів освіти».

Пунктом 1 зазначеної постанови установлено, що з 1 січня 2021 р. та до відміни карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, запроваджуються доплати за роботу у несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я медичним працівникам закладів освіти державної і комунальної форми власності, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Тобто безпосередньо Кабінетом Міністрів України визнано роботу медичних працівників закладів освіти в умовах встановленого цим органом карантину, що виконується у несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я.

Постановою визначено, що такі доплати здійснюються в розмірі 20% посадового окладу, визначеного за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери».

Установлено також, що доплати, визначені пунктом 1 цієї постанови, здійснюються за рахунок коштів, передбачених на оплату праці працівників відповідного закладу освіти.

Інших умов, за яких встановлюються такі доплати, зокрема щодо атестації робочих місць, постановою не обумовлено.

Тобто зазначена доплата встановлюється аналогічно доплатам, що виплачуються працівникам за використання в роботі дезінфікувальних  засобів, а також зайнятим прибиранням туалетів, що передбачені абзацом ґ) підпункту 3 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України № 1298, а саме без вимог щодо атестації робочих місць.

Згідно зі статтею 3-1 Закону України «Про оплату праці» при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Голова МК профспілки                                               О. Дзюба

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.