Лист № 62 від 26.02.2020р., надає інформацію про погодження з виборним профспілковим органом посадових інструкцій.

Головам ППО

            Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію  про погодження з виборним профспілковим органом посадових інструкцій.

Відповідно до ст. 38 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», до повноважень виборного органу первинної профспілкової організації належить вирішення разом з роботодавцем питань умов праці, запровадження, перегляду та змін норм праці, робочого часу і часу відпочинку, проведення надурочних робіт, правил внутрішнього трудового розпорядку, питань охорони праці та інші права.

Тобто, до повноважень профкому належать питання, які визначають зміст посадових інструкцій.

  • 3.24 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки містить умову затверджувати посадові інструкції працівників закладів та установ освіти і науки їх керівниками за погодженням з профспілковими комітетами.
  • 2.1 Галузевої угоди встановлено, що з виборними профспілковими органами погоджуються всі нормативні акти, які стосуються прав та інтересів працівників у сфері трудових та соціально-економічних відносин.

Посадова інструкція є локальним нормативним актом закладу (установи) освіти, в якому регламентовано права та обов’язки працівника та роботодавця.

Згідно ст. 5, 9 Закону України «Про колективні договори і угоди», п. 1.4 Галузевої угоди її положення діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти, які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов’язковими для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня.

Зважаючи на викладене вище, керівник затверджує посадові інструкції працівників закладів (установ) освіти за погодженням з профспілковим комітетом.

 

Голова МК профспілки                             О. Дзюба  

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.