Лист № 65 від 12.03.2020р., надає інформацію «Про оплату праці під час карантину»

Головам ППО

Згідно листа Обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України від 12.03.2020 року № 05/54 «Про оплату праці під час карантину», Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького інформує:

У зв’язку з встановленням з 12 березня до 3 квітня 2020 р. на усій території України карантину (постанова кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020р.), Кіровоградський обком профспілки працівників освіти і науки України надає наступні роз’яснення.

Оплата праці працівників закладів освіти за час карантину здійснюється на підставі п. 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 -2020 роки, який містить умову забезпечити:

– оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу);

– оплату праці вчителів, вихователів, включаючи вихователів груп продовженого дня, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників навчальних закладів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

Згідно ст. 5, 9 Закону України «Про колективні договори і угоди», п. 1.4 Галузевої угоди її положення діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти, які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов’язковими для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня.

Відповідно до п. 5 рекомендацій Міністерства освіти і науки України (№ 1/9-154 від 11.03.2020р.), працівники частково переводяться на роботу в дистанційному режимі та на виконання інших видів робіт (організаційно-педагогічна, методична, наукова тощо). Виконання зазначених видів робіт може здійснюватися як безпосередньо у навчальному закладі, так і за його межами, що регулюється наказами, розпорядженнями, правилами внутрішнього трудового розпорядку, планами робіт, програмами, індивідуальними планами робіт, іншими локальними нормативними актами (п. 5.2.5, 5.3.1 Галузевої угоди, п. 5.3.1 Обласної угоди).

Преференції членам профспілки щодо оплати праці під час карантину у повному обсязі (порівняно з працівниками, які не є членами профспілки, і оплата праці яких здійснюється відповідно до ст. 113 КЗпП України – 2/3 тарифної ставки) застосовуються лише за умови, що у колективних договорах внесені і зареєстровані зміни стосовно цих преференцій.

Голова МК профспілки                                             О. Дзюба

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.