Лист № 84 від 05.04.2021р., надає інформацію про електронний лікарняний.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про електронний лікарняний.

             Запровадження в Україні електронних лікарняних — частина загального переходу української медицини на електронний документообіг. Так, з появою у 2018 році системи eHealth, розпочалась розробка Електронного реєстру листків непрацездатності та відповідної законодавчої бази. Наразі триває тестування системи, а лікарі мають змогу виписувати як електронні, так і паперові лікарняні, які однакові за своєю юридичною силою.

Що таке електронний лікарняний лист?

Електронний лікарняний, який підтверджує тимчасову непрацездатність працівника, являє собою документ, що зареєстрований в зазначеному МОЗ порядку і має індивідуальний номер в спеціальному реєстрі. Саме він є підставою для нарахування страхових виплат. Порядок оформлення, видачі, реєстрації листка непрацездатності встановлено Наказом МОЗ України.

Який порядок оформлення електронного лікарняного листа для пацієнта?

Для того, щоб лікар оформив електронний лист непрацездатності, пацієнтові необхідно особисто прийти до нього на прийом. За результатами медичного огляду лікар визначить, чи потрібно направляти хворого до профільного фахівця або призначить лікування самостійно. Лише після особистого прийому пацієнта сімейний лікар має право відкривати в спеціальному вебінтерфейсі електронний лікарняний. Заповнюючи документ, він обов’язково вносить інформацію про діагноз та стан пацієнта, зазначає терміни лікарняного (з врахуванням можливого продовження). Після внесення всіх даних на спеціальному вебпорталі сімейний лікар обов’язково ставить свій електронний підпис, а також позначає дані про свою посаду, дату та час реєстрації інформації про звернення пацієнта. Слід зауважити, якщо пацієнт одужає в попередньо визначений сімейним лікарем термін, лікарняний закриється автоматично, тобто без особистого візиту до медичного закладу. Проте, якщо лікарняний потрібно продовжити, пацієнту доведеться ще раз відвідати свого лікаря. Під час цього візиту сімейний лікар оцінює стан здоров’я хворого і переконується в необхідності продовження лікарняного.

Який алгоритм дій при заповненні (видачі) електронного лікарняного листа?

  • Дані про випадок тимчасової втрати працездатності вносяться в спеціальний електронний реєстр (ЕРНЛ) за номером облікової картки платника податків — ідентифікаційним номером.
  • Кожному зареєстрованому електронному лікарняному листку автоматично присвоюється індивідуальний номер, який в подальшому не можливо змінити або присвоїти комусь іншому.
  • Лікарняний листок вважається виданим з моменту реєстрації внесеної інформації про тимчасову непрацездатність до Реєстру за цим номером.
  • Після реєстрації лікарняного листа, пацієнтові за бажанням можуть видати повідомлення про реєстрацію листка непрацездатності в паперовій формі.
  • В той же день, про видачу лікарняного листа пацієнту інформується Пенсійний фонд через Електронний кабінет на порталі електронних послуг такого фонду.
  • Повідомлення про видачу лікарняного автоматично направляється роботодавцю в електронний кабінет, оскільки саме роботодавець є страхувальником пацієнта.

Чи може роботодавець перевірити електронний лікарняний своїх працівників? Так, роботодавець зможе перевіряти лікарняні листки своїх працівників. Для цього роботодавцю необхідно мати електронний підпис та зайти в особистий кабінет, який розміщений на вебпорталі Пенсійного фонду. Перевірка електронного лікарняного листка відбуватиметься за ідентифікаційним номером працівника.

 

Голова МК профспілки                                                           О. Дзюба

Tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.