Лист 09.11.2023 № 344 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію видавництва «КАДРОВИК.UA» як оплачувати працівникові період підвищення кваліфікації з відривом від виробництва.

Головам ППО

    Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію видавництва «КАДРОВИК.UA» як оплачувати працівникові період підвищення кваліфікації з відривом від виробництва.

                Відповідно до статті 122 Кодексу законів про працю України, у разі направлення працівників для підвищення кваліфікації з відривом від виробництва за ними зберігається місце роботи (посада) і здійснюються виплати, передбачені законодавством.

Питання щодо гарантій і компенсацій працівникам, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва, регламентовано постановою Кабінету Міністрів України «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва» від 28 червня 1997 року № 695.

Зокрема, за працівниками, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки й навчання інших професій з відривом від виробництва, зберігається середня заробітна плата за основним місцем роботи за час навчання.

Крім того, зазначеним працівникам оплачується вартість проїзду до місця навчання й назад, а також виплачуються добові за кожний день перебування в дорозі у розмірі, установленому законодавством для службових відряджень.

Іногороднім працівникам протягом першого місяця навчання добові виплачуються в розмірі, установленому законодавством для службових відряджень, а в наступні місяці, до закінчення терміну навчання, тим, хто одержує заробітну плату в розмірі менше 6 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виплачується стипендія в розмірі 20% добових.

На час навчання працівники забезпечуються гуртожитком готельного типу. У разі відсутності гуртожитку відшкодування витрат, пов’язаних із найманням житлового приміщення, провадиться в порядку, встановленому законодавством для службових відряджень.

Обчислення розміру виплат за час підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва здійснюється згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100.

Голова МК профспілки                                           Олександр ДЗЮБА

Tagged , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.