Лист 16.02.2023 № 55 надає інформацію чи потрібно до графіка відпусток включати сумісників.

Головам ППО

               Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію чи потрібно до графіка відпусток включати сумісників.

                Роботодавець повинен включати до графіка відпусток внутрішніх і зовнішніх сумісників. Відпустку їм треба надати одночасно на всіх роботах відповідно до пункту 6 частини сьомої статті 10 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР. Для внутрішніх сумісників треба планувати в графіку відпустку в 2 рядках: для основної роботи і для роботи за сумісництвом. Не плутайте із ситуацією, коли плануєте надати працівникові в наступному році відпустки за кілька робочих періодів. У такому випадку їх усі вказують в одному рядку. Всі перенесення дат, відкликання з відпустки й інші відхилення від графіка стосуватимуться обох відпусток. Щоб не забути, що це відпустка сумісника, в рядку за основною роботою вкажіть це в примітці.

Внутрішньому суміснику плануйте відпустку на роботі за сумісництвом в ті ж дати, що й за основним місцем роботи. Прослідкуйте, щоб дати відпусток в обох рядках збігалися. Виняток — якщо на одній роботі відпустка довша. У такому разі частина відпускних періодів не збігатиметься. Це теж обов’язково слід відобразити у графіку.

Із зовнішніми сумісниками складніше: дати їх відпустки за основним місцем роботи планує інший роботодавець. Вам повідомляти їх працівник не зобов’язаний.

Щоб запланувати у графіку відпусток «правильні» дати для зовнішнього сумісника, використовуйте одну з порад:

1.     Попросіть сумісника написати заяву або назвати дати запланованої відпустки, представити довідку або виписку із затвердженого графіка. Вкажіть ці способи в повідомленні.

2.     Запитайте відомості про відпустку сумісника у його основного роботодавця. Не забудьте спочатку отримати від працівника на це письмову згоду.

Якщо сумісник про дати своєї відпустки за основним місцем роботи нічого не відповість, можна запланувати у графіку будь-які дати. Незалежно від того, повідомив зовнішній сумісник дати відпустки за основним місцем роботи чи ні, слід бути готовим надати йому відпустку за заявою.

За основним місцем роботи у працівника можуть змінитися обставини, а доводити необхідність перенесення відпустки працівник не зобов’язаний. Тому надати йому відпустку потрібно у строк, про який він просить. Дати початку і кінця відпустки, а також реквізити заяви слід зазначити у графіку відпусток.

Голова МК профспілки                                                      О. ДЗЮБА

Tagged , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*