Лист 27.06.2023 № 212 надає інформацію Управління Держпраці чи може роботодавець відмовити суміснику у відпустці без збереження заробітної плати.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію Управління Держпраці чи може роботодавець відмовити суміснику у відпустці без збереження заробітної плати.

                Закон України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР встановлює державні гарантії права на відпустки працівників, визначає умови, тривалість і порядок надання їх працівникам для відновлення працездатності, зміцнення здоров’я, а також для виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи. Статтею 25 Закону України «Про відпустки» визначено перелік випадків, коли роботодавець зобов’язаний надати працівнику відпустку без збереження заробітної плати в обов’язковому порядку. Так, пунктом 14 статті 25 Закону України «Про відпустки» встановлено, що сумісникам, відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку до закінчення відпустки за основним місцем роботи. Тобто роботодавець не може відмовити працівнику в наданні вищезазначеної відпустки у разі його бажання. Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку особам з інвалідністю III групи — тривалістю до 30 календарних днів щорічно.

Голова МК профспілки                                                         О. ДЗЮБА

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.