Лист 28.12.2023 № 395 Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо встановлення Урядом доплати медпрацівникам у закладах освіти у 20% від посадового окладу, які пройшли навчання з підтримки ментального здоров’я.

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає  інформацію щодо встановлення Урядом  доплати медпрацівникам у закладах освіти у 20% від посадового окладу, які пройшли навчання з підтримки ментального здоров’я.

               На час дії воєнного стану медичним працівникам у закладах освіти державної і комунальної форми власності, які працюють офлайн, нарахують доплату у 20% посадового окладу. Доплата буде встановлена медичним працівникам за умови проходження онлайн-курсу «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP». Таке рішення прийняте 22 грудня на засіданні Кабінету Міністрів України. Відповідні зміни внесено до постанови КМУ «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів освіти» від 03.02.2021 р. № 67.

«У регіонах, де організовано очне навчання, під час непередбачуваних ситуацій, до прикладу повітряних тривог, учні можуть відчути різке погіршення фізичного або психічного стану. Для збільшення доступу дітей до послуг з охорони ментального здоров’я, Уряд нараховуватиме доплату у 20% посадового окладу медпрацівникам, які пройшли навчання за відповідним курсом ВООЗ та надаватимуть кваліфіковану допомогу дітям, які перебувають у стресовому психо-емоційному стані», – прокоментувала Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вказаний курс розроблений групою фахівців із психічного здоров’я та загальної практики – сімейної медицини з досвідом роботи з програмою mhGAP, за загальної координації Академії НСЗУ, експертної підтримки ВООЗ та керівництва МОЗ України. Розробка курсу та навчання відбувається у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської з розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

Довідково

mhGAP (Mental Health Gap Action Programme) – це глобальна флагманська програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоров’я. Керівництво mhGAP та його версія для надзвичайних гуманітарних станів пропонує медичним працівникам загальної практики протоколи діагностики та ведення поширених психічних розладів.

Голова МК профспілки                                      Олександр ДЗЮБА

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.