Лист №306 від 23.11.2018р., про штраф при нарахуванні зарплати менше мінімальної

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію про штраф при нарахуванні зарплати менше мінімальної.

Конституція України гарантує виплату заробітної плати найманим працівникам на рівні не менше законодавчо встановленого мінімуму.

Згідно з БКУ розмір мінімальної заробітної плати визначено Законом «Про Державний бюджет на 2018 рік».

Так, мінімальна зарплата станом на 1 січня 2018 року становить:

  • у місячному розмірі – 3 723 грн;
  • у погодинному розмірі − 22,41 гривень.

Отже, з 1 січня 2018 року роботодавцем жодному найманому працівнику заробітна плата не може нараховуватись менше 3 723 грн за відпрацьований повний місяць.

Податківці звертають увагу, що вищевказана законодавча норма обов’язкова для виконання як юридичним особам, так і фізичним особам – роботодавцям. Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше встановленого законодавством розміру, який може складатися з окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.

За недотримання вищезазначених вимог законодавства про працю роботодавці несуть фінансову та адміністративну відповідальність.

Зокрема, відповідно до ст. 265 КЗпП фінансова відповідальність за кожного працівника при недотриманні мінімальних державних гарантій в оплаті праці складає 10 мінімальних зарплат або 37 230 гривень.

Голова МК профспілки                                                   О. Дзюба

Tagged , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.