Лист № 68 від 18.03.2021р., надає інформацію щодо поправки до закону «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я».

Головам ППО

Міська організація профспілки працівників освіти і науки України міста Кропивницького надає інформацію щодо поправки до закону «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я».

Менш ніж за 4 місяці майже всім українцям припинять оплачувати лікарняні. Бо одні народні депутати запропонували правку, не замислившись над її змістом, а інші за неї проголосували.

Практика внесення точкових змін у перехідних положеннях законодавчих актів небезпечна тим, що на них мало хто звертає увагу. Власне так і сталося, коли до другого читання група нардепів запропонувала правку № 632 до проекту закону «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», а профільний комітет її врахував.

Як наслідок, 30.06.2021 разом з введенням в дію Закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» від 03.12.2020 р. № 1053-IX будуть внесені зміни до ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV. Серед них — зміна у формулюванні ключового страхового випадку, за якою призначають допомоги по тимчасовій непрацездатності. Замість «тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві» норма буде звучати «тимчасової непрацездатності на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві».

Тоді допомога по тимчасовій непрацездатності надаватиметься лише «на період реабілітації внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві». Тобто на період самої хвороби — ні.

Як пояснює група нардепів, це зумовить до звуження прав застрахованих осіб. Бо в такому разі лікарняні виплачуватимуть лише за період реабілітації, а таких випадків 1,5% від загальної кількості застрахованих осіб, яким виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності протягом року.

Тому в Раді уже зареєстрований законопроект № 5187 від 02.03.2021 року.

Ним пропонують відновити право застрахованих осіб отримувати матеріальну допомогу за страховим випадком: «тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві». У разі ухвалення проекту Закону, він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію з 30.06.2021 року.

Добре, що побачили помилку через 3 місяці після прийняття закону, але ж тепер треба не забути проголосувати за нову редакцію.

 

Голова МК профспілки                                                           О. Дзюба

 

 

Tagged , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.